Egy kellemes őszi napon indultunk útnak, hogy Szlovénia harmadik legmagasabb csúcsáról nézzünk körbe. Régi vágyunk kezdett valóra válni, mikor megpillantottuk a Mangart...

Volčji Potok arborétum rózsái és Maribor - Budapest, Busz

Volčji Potok arborétum rózsái és Maribor - Budapest, Busz  

Szlovénia, Maribor
Indulások: 2026.06.20-tól
Időpontok: 1 db
Ellátás: önellátás
Szállás: Egyéb
Utazás: autóbusszal

Programleírás: Volčji Potok arborétum rózsái és Maribor:

Találkozó 04:45-kor a Népligetben, a Hell Miksa sétánynál (Elnök utcával szemben). Indulás Budapestről 05:00 órakor. Folyamatos utazás rövid pihenővel.

Utunk első állomása a Ljubljanától mindössze 20 km-re található Arborétum, ahol a tavaszi időszakban a híres holland Keukenhofhoz hasonlóan akár 2 millió tulipán is virágzik egyszerre. A bejárat után rögtön balra tekintve azonnal mesés látványban lesz részünk: a nyíló tulipánok mellett kanyargó ösvények, árnyékoló sátrak, üvegházak, és a távolban a gyönyörű havas hegyek, a Karavankák. A 85 hektáros területen a tulipánokon kívül 1000 rózsafajta, a télikertben kaktusz és orchideagyűjtemény majd 5000 fa várja a turistákat. Festői környezetben, patakok és tavak között, hegyekkel körbevéve sétálgathatunk a milliónyi virág között. a kicsiket játszótér is várja, de ajándékbolt, kávézó, kisvonat is hozzájárul a szórakozáshoz. Kissé távolabb szobrok, szépen nyírt gyep, formára vágott bokrok sora, és a távolban egy kis kastély… Aztán egyszer csak bálnák, majd a mozgó-morgó dinoszauruszok, különféle mesejelentek – pl. a Piroska és a farkas következik. Tovább haladva egy berendezett régi paraszt-házzal találkozhatunk, korabeli fa és vas szerszámokkal, körülötte fűszernövényes- és konyha-kertekkel.

 

Miután kigyönyörködtük magunkat a tulipánszőnyegben, és elfogyasztottuk kávénkat, esetleg tettünk egy kört a kisvonattal a parkban, tovább indulunk utunk következő állomására, Mariborba.

Maribor, Szlovénia második legnagyobb városa, a Dráva folyó partján helyezkedik el, és gazdag történelemmel, kultúrával rendelkezik. Maribor történelme több mint ezer évre nyúlik vissza, és az osztrák–magyar monarchia idején is jelentős szerepet játszott. A város egyike a legfontosabb szlovén borvidékek központjainak, és híres a borászatáról, különösen a fehérborok készítéséről.

A városba érkezve idegenvezetőnk kalauzol végig bennünket a város legfőbb látnivalóin, majd szabadidő következik. Megtekintjük a Fő  teret, a Maribori kastélyt, a Ferences templomot, a zsinagógát, majd végül a Városi parkot.

A teljes kikapcsolódás után 18 óra körül kellemes hangulatban indulunk vissza Budapestre. Érkezés az éjszakai órákban.

Az alapár tartalmazza: az utazást busszal, a szervezést és a magyar nyelvű idegenvezetést.

Az alapár nem tartalmazza: a belépők árát, az étkezést, a biztosítást és a regisztrációs díjat.

Pénzügy:

Belépő az Arborétumba:

11 Euro/fő + 1 Euro regisztrációs díj,

nyugdíjas, diák: 9 Euro/fő + 1 Euro regisztrációs díj,

Gyerek (3-18 éves korig): 5 Euro/fő + 1 Euro regisztrációs díj

Kisvonat: kis kör 4 Euro/fő,

A belépők árát utaskísérőnk az autóbuszon szedi össze.

 

A belépők mellé érdemes még az étkezésre és az ajándéktárgyakra eurót hozni magunkkal. Útközben pénzváltási lehetőség nincsen! A belépőjegyek és fakultatív programok árai tájékoztató jellegűek, a változtatás jogát fenntartjuk.

Az árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák. (foglalási díj, helyi idegenvezető, szervezési költség). A programok időrendi sorrendje változhat.

A programváltozás jogát fenntartjuk.

28 720 Ft/fő-től +
2026 nyár   egynapos   2026   idegenvezetővel  

Egy kellemes őszi napon indultunk útnak, hogy Szlovénia harmadik legmagasabb csúcsáról nézzünk körbe. Régi vágyunk kezdett valóra válni, mikor megpillantottuk a Mangart 2679 méter magas csúcsát. A túra kiindulópontját viszonylag egyszerűen értük el, kis autónk is jól bírta a számtalan alagúttal és kanyarral színesített utat a Mangart-hagó tetejéig.

A csúcsot kétféleképpen érhetjük el: gyalogtúrával, mely számtalan résszen lánccal és kötéllel biztosított meredeksége és kitettsége miatt illetve egy igazán izgalmas és élvezetes via ferrata útvonalon.

Indulás után az ösvényünk hamar választás elé állít bennünket. Az „olasz utat” választók felszerelés nélkül, de sok helyen drótkötéllel biztosított útvonalon juthatnak föl a csúcsra. 

Jó erőnlétet, tapasztalatot igényel ez az útvonal. Az apró törmelékes ösvények bizony csúsznak, így főleg a lefelé jövetnél kell koncentrálni. A hegyek szépsége és különösen a Mangart karakteres hegytömbje megéri ezt az erőfeszítést. 

A „szlovén utat” választók is bővelkednek az izgalmas szakaszokban a túra alatt. Drótkötéllel biztosított via ferrata útvonalról beszélünk, melynek nehézsége A-B, így a kezdők is kipróbálhatják a hegymászás okozta izgalmakat. 

Jó időben a csúcsról egészen elláthatunk a Dolomitok és a Hohe-Tauernig. Tőlünk nem messze magasodik még Szlovénia pár emblematikus csúcs, mint pl. a Triglav vagy a  Jalovec.

Mi az „olasz utat” választottuk és gyönyörű időben, bár néha a felhőben sétálva értünk föl a Mangart 2679 méteres csúcsára. Fantasztikus panoráma tárult elénk, melyet a siklóernyősök illetve a kis madárkák tettek még izgalmasabbá. 

Mangart - Szlovénia from Zsolt Szenczi on Vimeo.